|
Gamle arcade maskiner i Ikast
|
|
Skrevet Lørdag d. 19. juni 2010 klokken 22:01
|
|
Jeg har ledt og søgt, og kunne ikke finde noget på N-Club om Spil Museet i Ikast, så derfor vil jeg tage at reklamere lidt for stedet, da sådan noget simpelthen fortjener support. Garanteret der er flere der ude der søger efter netop sådan et spot, men måske ikke vidste det eksisterede  Vi snakker en masse retro konsoller, og en masse arcade maskiner. Der er fri entre, og en lille maskine koster 2kr pr spil, og en stor 5kr pr spil. Tjek hjemmeside for åbningstider og hvilke spil/maskiner de har til rådighed  http://www.spilmuseet.dk/ http://www.spilmuseet.dk/faqemne.php?id=162 (direkte link til pressemateriale, bla. videoklip osv)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
|
Næste side »
|
|
|
|
|
|
Skrevet Søndag d. 1. august 2010 klokken 20:04
|
|
Bump
_____________________________ Taking noobs to school since 2004
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skrevet Mandag d. 2. august 2010 klokken 11:22
|
|
Argh.... Ville igen gerne have været med, men jeg skal til Give festival (ja den eksistere  ) d. 7.... Men hav en god tur så!
_____________________________ Remember me! I am The Mirage of Deceit! _____________________________ watashi ha tooku kara no tsuuwa o suru kage
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skrevet Torsdag d. 5. august 2010 klokken 19:04
|
|
Er der ikke andre end Lukas der vil med?  Hvis i kommer nede sydfra er der en god chance for at vi kan tage jer med
_____________________________ Taking noobs to school since 2004
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skrevet Lørdag d. 21. januar 2012 klokken 01:32
|
|
Vi er et par stykker fra Spille-Maskiner.dk som mødes på museet til en omgang gaming d. 18 Februar. Så kom ud af hulerne og afsted, jo fler jo bedre 
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
|
Næste side »
|
|
|